Kamenický Josef Jiří (A.Lískovec)
Číslo položky: 15968
popis: Olej na plátně, rozměry: 61 x 70,5 cm, poškozený rám.
o autorovi: Narodil se 11. 11. 1910 v Brně.

Autor používal pseudonym A. Lískovec
Studoval na ŠUŘ a na AVU v Praze. Byl členem Fotoskupiny pěti a střediska Purkyně. S tímto střediskem vystavoval malby, dále svými pracemi obeslal výstavu mladých ve Zlíně a tamtéž výstavu Umění všem. Jeho malby byly v městské spořitelně v Třebíči. Díla jsou v majetku MG Brno a GVU Zlín. V rámci své tvorby používal pseudonymy Josef Steiner, A. Lískovec a Julius Horn.

(Výtvarné centrum Chagall)
Vyvolávací cena:
4 000 Kč
8 000 Kč