Šebek Jan
Číslo položky: 16404
Moje sledované obrazy Domažlické náměstí
popis: Olej na plátně, rozměr 70 x 100 cm, Malba silně poškozena, rám mírně poškozen
o autorovi: Narodil se 7.3.1890 v Praze a zemřel 15.4.1966 v Capartice.

V letech 1922 – 1923 studoval na Akademii výtvarného umění u prof. Švabinského, od roku 1926 pracoval u prof. Muchy. Maloval figurální obrazy, krajiny a zátiší. Tvořil scény z Chodska, Domažlic a okolí, studie k románům, obálky na knihy, návrhy na plakáty.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
1 300 Kč
3 300 Kč