Kremlička Rudolf - označeno
Číslo položky: 15957
Moje sledované obrazy Krajina s pivovarem
popis: Olej na plátně, rozměry: 40 x 50 cm
o autorovi: Narodil se 19. 6. 1886 v Kolíně a zemřel 3. 6. 1932 v Praze.Malíř, kreslíř a grafik.
Studoval na AVU v Praze, zde byl ovlivněn díly malířů Slavíčka a Schwaigera. Z počátku byl napodobitelem přírody a z té doby je několik vynikajících podobizen. Navštívil Paříž, kde měl možnost shlédnout díla významných impresionistů, byl jimi ovlivněn a sledoval jejich moderní směr a začal tvořit výhradně pod vlivem Francouzů. Tak vznikly obrazy plné vervy, jeho Toilety, Myčky, Pradleny, interiéry venkovských chýší se zvláštním půvabem světla a barvy. V roce 1924 vydal „Malířské konfese“, ve kterých formou deníku vysvětloval svůj přístup k modernímu umění, aktům i krajinomalbě. Byl jedním z hlavních členů Tvrdošíjných.
Vyvolávací cena:
8 000 Kč
12 000 Kč