Kars Georges - označeno
Číslo položky: 15922
popis: Olej na plátně, rozměry: 49 x 62 cm. Řezaný rám.
o autorovi: Narodil se 1882 v Kralupech nad Vltavou a zemřel 5. 2. 1945 v Ženevě.
Malíř.
Pocházel ze židovské rodiny obchodníka s obilím, studoval v Mnichově u Franze Stucka. Jeho spolužáci byli mj. Jules Pascin a Paul Klee. V letech 1906 a 1907 procestoval Iberský poloostrov, studoval díla Velázqueze a Goyi a setkal se s Juan Grisem. Poté se usadil v Paříži na Montmartru. První světovou válku strávil s přítelem Pascinem v Belgii. V roce 1933 si koupil dům v Tossa de Mar nedaleko Barcelony, kde strávil tři roky, poté se vrátil do Paříže a žil v ulici Caulaincourt. V roce 1939 utekl do Lyonu a roku 1942 odešel se svou sestrou do exilu ve Švýcarsku; žili nedaleko Curychu. V roce 1945, deprimován zprávami o holokaustu, spáchal sebevraždu skokem z pátého patra ženevského hotelu.
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
18 000 Kč