Mracký František
Číslo položky: 15920
popis: Olej na plátně, rozměry: 50 x 65 cm
o autorovi: Narozen 27. 1. 1900 na Vinohradech. Malíř krajinář, grafik a profesor v Klatovech. Žák umělecko průmyslové školy v Praze u prof. Schussera, Brunnera a Maška. Studijní cesty konal po Itálii, Francii a Jugoslávii. Zdomácněl na Klatovsku, kde žil přes dvacet let a s ním jeho krajinářství v Pošumaví, jež je jeho výtvarné povahy. Po olejomalbách z dřívějších let se věnoval důsledně akvarelu.
Vyvolávací cena:
1 800 Kč
1 900 Kč