Picasso Pablo
Číslo položky: 16126
popis: Lept, rozměr ve výřezu 25,5 x 20 cm, rámováno, zaskleno Picasso vytvořil tiskovou desku pro svého přítele, autora Roberta Godeta (aka Roby), aby ji zahrnul do Godetovy knihy „LAge de Soleil“. (Vzhledem k tomu, že deska přesně reprodukuje kresbu, je tisk z desky obrácený. Picassův podpis a popis „Pour Roby“ se proto objevují pozpátku.) Picasso dovolil Godetovi ponechat si leptací desku, aby autor mohl vydělávat peníze tiskem a prodejem skutečných originálních Picassových leptů. Toto je jeden z leptů z velké šarže vytištěné Godetem někdy mezi rokem 1963 a Picassovou smrtí v roce 1973. Lept byl ověřen Cechem sběratelů.
o autorovi: Narodil se 25. 10. 1881 v Malaze ve Španělsku a zemřel 8. 4. 1973 v Moguins ve Francii.

Malíř, sochař, grafický designér, tiskař a choreograf.

Jeho celé jméno je Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso.
Byl jednou z nejvýznamnějších osobností umění 20. století. Společně s Georgesem Braquem je považován za zakladatele kubismu. Odhaduje se, že Picasso vytvořil asi 13 500 obrazů a skic, 100 000 rytin a tisků, 34 000 ilustrací a 300 skulptur a keramických děl.
Vyvolávací cena:
8 500 Kč
8 500 Kč

19.09.2022 20:31

8 500,00 Kč 19.9.2022 20:27:58