Tkaczyk Bedřich Augustin
Číslo položky: 16090
popis: Olej na plátně, rozměr 34,5 x 50 cm
o autorovi: Bedřich Augustin Tkaczyk (1910 - 1979)
Malíř, grafik, studoval na UPŠ v Praze a na Kunstgewerbe ve Vídni, jako malíř působil v Ostravě. Zastoupen ve sbírkách GVUO, vynikající malíř Severní Moravy, měl velmi stížené možnosti účasti na výstavách, z politických důvodů se tento skvělý malíř nestal malířem evropské třídy, podle našeho názoru jde spolu s Wünschem o nejlepšího malíře Severní Moravy ve 20. století (Lexikon českých výtvarníků)
Vyvolávací cena:
2 800 Kč
3 800 Kč