Písecký Josef (Liška)
Číslo položky: 16029
Moje sledované obrazy Skalnaté pobřeží
popis: Olej na plátně fixována na lepence, rozměr 47 x 57,5 cm, nesignováno
o autorovi: o autorovi: Narodil se 21. 2. 1878 v Kroměříži a zemřel 14. 4. 1954 v Praze.
Malíř moří a krajin v Praze.
Učil se na soukromé škole Quastově v Písku, později mu byla učitelem sama příroda. V letech 1901 - 1908 byl činný v Pištěkově divadle na Smíchově. Od roku 1908 často cestoval na Jadran a do Itálie, kde tvořil a studoval moře. Maloval také krajiny Táborska, Třeboňska, Šumavy, Krkonoš, Polabí, ale i pražské pohledy. V Praze pořádal souborné výstavy.
Druhý autor pochází s okruhu Haushoferovy krajinářské školy, jedná se o velmi kvalitní dílo z období kolem poloviny 19.stol. Soubor dvou děl
Vyvolávací cena:
8 000 Kč
18 000 Kč