Kamba Ferdinand
Číslo položky: 15568
Moje sledované obrazy Jarní Praha z Petřína
popis: Olej na plátně, rozměr 60 x 91,5 cm
o autorovi: Narodil se 19. 3. 1907 v Kuřimi u Brna - zemřel 1992. Malíř a profesor v Praze. Studoval na ČVUT, vystavuje se střediskem Purkyně. Studijní cesty konal především do Francie. Jeho tvorba je po dlouhodobém pařížském pobytu pod vlivem Pierra - Augusta Renoira a Paula Cézanna. Některá jeho díla se stylem a kvalitou malby vyrovnají dílům Vincence Beneše. Jako impresionista maloval téměř vždy na plátno. V 80. letech 20. století se vrací z Paříže zpět do Československa, kde několik měsíců poté umírá v psychiatrické léčebně v Bohnicích. Jeho pobyt v Paříži byl mezi našimi umělci jedním z nejdelších. Díla prof. Ferdinanda Kamby se na trhu s uměním vyskytují ojediněle, jeho kvalitní tvorba je na současném trhu nedoceněna, vzhledem k neznalosti jeho tvorby i jeho dlouhodobému pobytu mimo Československo.
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
2 500 Kč

19.09.2022 21:38