Struhár Alojz
Číslo položky: 15692
popis: Akvarel, rozměr ve výřezu 23,5 x 35 cm, mírné poškození v malbě
o autorovi: 29. 4. 1892 v Zohoru, zemřel 4. 5. 1968 v Šali. Studoval na Akakdemii výtvarných umění v Budapešti (Prof. Illés, Bosznay). 1920-1921 pracoval v ateliérech uměleckého spolku v Krasnojarsku. 1922-1940 učitel kreslení na měšťanské škole, 1940-1945 docent na Oddělení kreslení a malování SVŠT v Bratislavě. Z literatury: Váross, M.: Slovenské výtvarné umění 1918-1948. Bratislava 1960.
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
1 000 Kč

21.06.2022 20:52

1 000,00 Kč 20.6.2022 14:29:34