Pattein Cesar
Číslo položky: 15723
Moje sledované obrazy Sklizeň jablek
popis: Olej na plátně, rozměry: 55 x 82 cm. Obraz je signován V. Brožík, ale s největší pravděpodobností se jedná o dílo Cezara Pattiena. Přiložena dvacetistránková restaurátorská expertíza + Laboratorní zpráva - rozbor barev.
o autorovi: Cesar Pattein 1850 - 1931
nejprve studoval u Guillauma Alphonse Cabassona před vstupem na Ecole des Beaux-Arts v Lille v roce 1878 v ateliéru Alphonse Colase. Od roku 1882 vystavoval v pařížském Salonu. Pattein opustil svého učitele, aby pracoval v ateliéru Julese Bretona, umělce, který měl významný vliv na jeho tvůrčí práci.
César Pattein maloval scény venkovského života se zaměřením na šťastné chvíle, kdy se děti smějí, hrají si a zapomínají na námahu těžkého dne.
Velmi často prováděl krajinu v plenéru a maloval postavy ve svém ateliéru.
Narodil se v roce 1850 do rodiny zemědělců na severu Francie. Nejprve studoval rytinu u Guillauma Cabassona (1814-1884). V roce 1878 vstoupil na École des Beaux-Arts de Lille v ateliéru Alfonse Colase (1818-1887). Od roku 1884 studoval u Julese Bretona (1827-1906), malíře venkovských krajin, který na něj měl velký vliv.
Díky účasti na každoročním Salonu v Paříži se mu podařilo etablovat se veřejnosti jako jeden z předních francouzských umělců.
Současná šarže je vynikajícím příkladem vynikající jemnosti, s níž Pattein zachycuje detaily postav a jejich půvabná gesta. Parta dětí si na francouzském venkově užívá jednoduchou hru a bezstarostný úsměv.
Vyvolávací cena:
250 000 Kč
250 000 Kč

19.09.2022 19:00