Gruber Ivan
Číslo položky: 15368
popis: Olej na plátně, rozměry: 50 x 40,4 cm. Malba z roku 1962
o autorovi: Slovenský malíř a restaurátor působící v Praze. Narodil se 9. 7. 1929 v Turčianskom Svätom Martine. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u profesora miloslava Holého. Studia ukončil v roce 1953.
Roku 1953 se zúčastnil soutěže na výzdobu malého foyeru Národního divadla v Praze.
Je členem tvůrčí skupiny Etapa a Českého fondu výtvarných umění (ČFVÚ)í. Rovněž byl členem Skupiny 66, což byla skupina malířů, grafiků a sochařů, zabývajících se profesionálně restaurováním. Horácká galerie vlastní několik obrazů.

Kolektivní výstavy
1952, 1953 Přehlídky čs. Výtvarného umění, Jízdárna Pražského hradu, Praha
1953 Výstava mladých, Praha
1967 1. pražský salon
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
15 000 Kč