Nejedlý Otakar
Číslo položky: 15285
Moje sledované obrazy Podzimní stromy
popis: Olej na plátně, rozměry: 103 x 118 cm, nesignováno.
o autorovi: Narodil se 14. 3. 1883 v Roudnici nad Labem a zemřel 17. 6. 1957. Malíř a ilustrátor, krajinář, profesor speciální školy krajinářské na akademii výtvarného umění v Praze. Tři roky studoval na soukromé krajinářksé škole Ferdinanda Engelmüllera. Roku 1904 se stal žákem Antonína Slavíčka v Kameničkách, s nímž se později důvěrně spřátelil, právě jako s Herbertem Masarykem.
Vyvolávací cena:
10 000 Kč
26 000 Kč