Jelínková-Jirásková Božena
Číslo položky: 14916
Moje sledované obrazy Květiny v okně
popis: Olej na plátně fixováno na lepence, rozměr 54 x 42 cm, nesignováno
o autorovi: Narodila se 10.6.1881 v Litomyšli a zemřela 5.9.1951 v Hronově

Studovala na uměleckoprůmyslové škole v Praze u prof. Schikanedra a soukromě u Antonína Slavíčka. Delší dobu žila v Paříži, kde malovala krajiny z pařížské periferie, od břehů Seiny. V letech 1922 a 1923 se zúčastnila Salónu d´Automne, Salónu de Independants a v Salónu des Tuikleries. V Praze vystavoval na výstavách Spolku výtvarných umělců Mánes, souborně v Topičově salónu.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
2 500 Kč

16.05.2022 20:50

2 500,00 Kč 15.5.2022 21:51:17