Holub Josef
Číslo položky: 14934
popis: Olej na lepence, rozměr 49 x 69 cm, zaskleno
o autorovi: Narodil se 13. 11. 1870 ve Slaném a zemřel 22. 8. 1957 v Kralupech na Vltavou .
V letech 1890 - 1894 byl žákem pražské Akademie u profesora Julia Mařáka. Již na Akademii se mu dostalo Purmannova stipendia, v roce 1896 stipendia Hlávkova, za které se vypravil na studijní cestu do Dalmacie a Černé Hory. Studoval v galeriích rakouských a německých. Zůstal věrný způsobu malby, který si osvojil především od Kavána. Své náměty čerpal hlavně v krajinách Povltaví a Podřipska. Přestože Holubovy obrazy byly od počátku 20. století dobře posuzovány a na výstavách vždy oceňovány, jako malíř se dlouho nemohl uživit. V roce 1898 si otevřel fotografický ateliér a věnoval se profesionálně praxi fotografa.

Vyvolávací cena:
7 000 Kč
37 000 Kč