Křížek Václav
Číslo položky: 14960
popis: Olej na plátně, rozměr 30 x 20 cm, nerámováno, nesignováno
o autorovi: Narodil se roku 1920 a zemřel 1981.
Akademický malíř.
Studoval ve večerních kurzech u J.Bendy a F.Tichého na UMPRUM v Praze (1939-1945), Rottovu školu kreslení a soukromě u V.Špály a V.Sychry. V letech 1961-1970 byl ředitelem Střední odborné školy výtvarné v Praze.

Je pochován na Jinonickém hřbitově v Praze 5.
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
1 100 Kč