Braunerová Zdenka
Číslo položky: 15197
Moje sledované obrazy Potok v zahradě
popis: Olej na plátně, rozměry: 68,5 x 54, cm
o autorovi: Narodila se 9.4.1858 v Praze a zemřel 23.5.1934 v Praze.
Jako dcera známého politika Dr. Františka Braunera rozvíjela své výtvarné nadání u známých pražských umělců Soběslava Pinkase a Antonína Chitussiho. Záhy se dostala do Paříže, kde studovala u Courtoise, rozhodující vliv na její výtvarný projev měly malby barbizónských mistrů. V Paříži poprvé vystavovala na ženské výstavě v Champs Elysées. Roku 1880 vystavovala v Saloně na Champ de Mars velký pohled na Prahu. Po návratu z Paříže maluje uličky a zákoutí Staré Prahy, a to olejem, gouachem, akvarelem, kresbou a lepty. Podnikla studijní cestu do Anglie, několikrát navštívila Itálii. Malovala a studovala lidové umění, svých poznatků využila k malbě na české sklo. Vzácná jsou její „ex libris“. Pravidelně obesílala pařížské Salony v Societé nationale, později Salon d´Automne. Několik let byla členem spolku „Mánes“, z něhož byla vyloučena pro neposlušnost. Následně vstoupila do spolku „Hollar“.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
3 500 Kč
33 000 Kč