Ullmann Josef
Číslo položky: 15095
popis: Olej na plátně, fixováno na lepence, rozměry : 18 x 25,5 cm , nesignováno
o autorovi: Narodil se 13. 6. 1870 v Nekmíři na Plzeňsku a zemřel 31. 5. 1922 v Praze.
Nejprve odešel za studiem do Mnichova, později se stal žákem pražské akademie výtvarného umění a v letech 1894 – 1899 studoval u profesora Pirnera a J. Mařáka. Vystavoval rozměrné krajiny v Rudolfině, později menší krajiny, zachycující náladu atmosféry. Ve svých dílech znázorňuje lesní tišiny podle vzoru Mařáka. Teprve v letech 1918 – 1929 tvořil krajiny po způsobu impresionistů (technika barevných skvrn), k nimž se vědomě hlásil již v roce 1911. Vrcholné období jeho činnosti nastává koncem světové války, kdy zejména vznikají jeho výhledy do širého kraje.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
6 000 Kč