Hassmann Karl Ludwig
Číslo položky: 15040
Moje sledované obrazy Bitva - Velký formát
popis: Olej na plátně, rozměry: 100 x 200 cm, celkové rozměry 123 x 223 cm, poškozený rám
o autorovi: Karl Ludwig Hassmann (3. ledna 1869 † 13. května 1933) byl rakouský malíř a karikaturista.
Hassmann studoval od roku 1888 na Akademii výtvarných umění ve Vídni u Siegmunda L'Allemanda a od 2. listopadu 1892 na Královské akademii umění v Mnichově u Otto Seitze a Carla von Marra. Období od roku 1904 do roku 1911 strávil ve Spojených státech,kde navrhoval dekorace a kostýmy v Deutsches Theater v New Yorku. Po návratu do Vídně v roce 1911 se stal členem vídeňského Künstlerhausu a Hagenbundu. Během první světové války pracoval jako válečný malíř. Zabýval se především historickou malbou, vytvářel také originální zvířecí karikatury podobné člověku.
Vyvolávací cena:
20 000 Kč
44 000 Kč