Laube Karel
Číslo položky: 14807
Moje sledované obrazy Krajina s rybníkem
popis: Olej na lepence, rozměr 39,5 x 49,5 cm, na vrchní části malba poškozena
o autorovi: Narodil se 19. 3. 1888 v Praze.

Byl žákem v uměleckoprůmyslové školy v Praze u prof. Dítěte. Maloval krajiny, zátiší s květinami, ovocem a ptáky. Tvořil nejraději detaily stromů, břízy na jaře a na podzim, kvetoucí třešně a jabloně, krajinné drobnomalby a pražská zákoutí. Jeho známá díla jsou například: Povltaví, Bělouš ve stáji.

Tomanův slovník
Vyvolávací cena:
800 Kč
2 000 Kč