Obrovský Jakub
Číslo položky: 14284
Moje sledované obrazy Žena s květinami
popis: Litografe, rozměry ve výřezu pasparty: 28 x 43 cm rámováno, zaskleno, poškozeno
o autorovi: Narodil se 23. 12. 1882 v Bystrci u Brna a zemřel 31. 3. 1949 v Praze.
Malíř figuralista, grafik, sochař, spisovatel.
V letech 1897 – 1901 byl žákem uměleckoprůmyslové školy v Praze u E. K. Lišky, St. Suchardy. V letech 1901 – 1905 studoval na akademii výtvarných umění u Maxe Pirnera. Zde se roku 1919 stal profesorem a ve druhé polovině 30. let rektorem. Jako malíř tvořil v akademicko-symbolistním směru, zaměřoval se na dekorativní nástěnnou malbu, ženské figurální motivy. Sochařství se začal intenzivně věnovat až později. Tvořil ženské sochy, sochy sportovců, ale i sochy s antickými motivy. Je spoluautorem prvních československých poštovních známek .

Tomanův slovník, Wikipedia
Vyvolávací cena:
800 Kč
900 Kč