Stretti - Zamponi Jaromír
Číslo položky: 14731
popis: Barevný lept/papír, rozměr ve výřezu 36 x 35 cm, signováno a datováno v tisku, zaskleno
o autorovi: Narodil se 11. 6. 1882 v Plasích u Plzně a zemřel roku 1959 v Praze.
Grafik a malíř.
Pocházel z významné pražské rodiny grafiků, byl bratrem Viktora Strettiho. I když původně malíř, záhy se přeorientoval na grafiku. Upoutal na sebe pozornost souborem grafik, pražských i italských motivů. Prostředek k vyjádření svého uměleckého cítění našel v barevné akvatintě. Z počátku vystupoval pod jménem Jaromír Zamponi, které přejal po své italské babičce, aby byl rozeznán od svého bratra .
Dílo: grafiky s pražskými a italskými motivy, barevná akvatinta, lepty a litografie, oleje, pastely
Vyvolávací cena:
1 500 Kč
2 000 Kč