Höger Rudolf Alfred
Číslo položky: 14744
Moje sledované obrazy Společnost v parku - Velký formát
popis: Olej na plátně, rozměr 89,5 x 119 cm, rozměr včetně rámu 117 x 147 cm, rám mírně poškozen
o autorovi: 1877 - 1930
byl rakouským malířem narozeným v Prostějově.
O Högerově životě to není moc známo. Během první světové války byl mezi lety 1914 a 1917 pravděpodobně členem Císařského a královského oddělení válečného tisku (k. u. k. Kriegspressequartier). Během této doby vytvořil řadu svých děl s tematikou východní, italské a balkánské fronty, která jsou dnes součástí sbírky Muzea vojenské historie ve Vídni. V tomto městě roku 1930 zemřel.

Höger s oblibou maloval obrazy s tematikou každodennosti a nostalgie. Zaměřoval se hlavně na starší dobu a spíše opomíjel soudobé motivy. Höger výběrem námětů zapíral svojí dobu a soustřeďoval se na časy minulé, například na rokoko. Také tvořil krajinomalby s biblickou tematikou a scény z přelomu století.

Zdroj Wikipedia
Vyvolávací cena:
28 000 Kč
30 000 Kč