Kubový Jiří
Číslo položky: 7457
popis: Vyřezávaný papír + akvarel, 14,9 x 21 cm. Z majetku Jiřího a Daisy Mrázkových
o autorovi: * 26.5.1950 Most - Česká republika
současný český malíř, žijící v Ústí nad Labem a věnující se ve své tvorbě především námětu krajiny.
Dětství prožil v Roudnici nad Labem, roku 1967 se s rodiči a sestrami přestěhoval do Ústí nad Labem, kde se natrvalo usadil. Roku 1968 dokončil střední školu, nastoupil do zaměstnání a zároveň začal soustavně malovat a vytvářet první olejomalby. V následujících letech se živil jako ekonom, bankovní úředník a vytvářel obrazy nepravidelných formátů vyřezávané z lepenky a později ze sololitu často kombinované s dalšími materiály (dřevěné latě, dráty, písek, zrcadla, zvuk, světlo atd.) Od roku 1978 začal vytvářet obrazy v cyklech (např. cyklus Brány). Od devadesátých let 20. století se věnuje výlučně krajinomalbě, motivy obrazů - mraky, ptáci, voda, moře, tráva, horizonty, kopce, kameny apod. – se s odstupem několika let stále opakují. Roku 2003 opustil zaměstnání v bance a naplno se věnuje výtvarné tvorbě.
Vyvolávací cena:
100 Kč
100 Kč

02.04.2019 20:12