Sedláček Vojtěch
Číslo položky: 51027
Moje sledované obrazy Sedláček Janě Pomyjové
popis: 12 ks litografie, rozměry cca 12,5 x 17 cm vzadu přípisy sběratelce Janě Pomyjové. Signovány tužkou.
o autorovi: Narodil se 9. 9. 1892 v Libčanech u Hradce Králové a zemřel 3. 2. 1973 v Praze.
Malíř, kreslíř a grafik figurálních scén z venkovského života.
V letech 1912 až 1920 byl žákem profesora Preislera a Švabinského na akademii výtvarných umění. V letech 1918 až 1927 vyučoval jako profesor kreslení na střední škole, naposledy v Pardubicích. Od roku 1926 se věnoval výhradně malbě a grafice.
(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
300 Kč
2 600 Kč